نیکون لنز Nikkor Z DX 18-140mm f/3.5-6.3 VR را معرفی کرد

شرکت نیکون لنز زوم جدید Nikkor Z-Monut DX 18-140mm f/3.5-6.3 VR را برای دوربین‌های بدون آینه‌ی APS-C معرفی کرد. نیکون از این لنز به عنوان یک لنز زوم با قدرت بالا، بسیار جمع و جور و با قابلیت حمل آسان برای سفر یا عکاسی روزمره یاد می‌کند.

طول این لنز زوم تنها ۹۰ میلی‌متر و وزن آن ۳۱۵ گرم است. حداقل فاصله‌ی فوکوس این لنز در کمترین فاصله‌ی کانونی ۲۰ سانتی‌متر و دهانه‌ی اتصال فیلتر آن ۶۲ میلی‌متر است.

حداقل فاصله‌ی فوکوس این لنز به کاربران اجازه می‌دهد تا در موقعیت‌های مختلف مانند عکاسی از محصول از نمای نزدیک و موارد دیگر به عکاسی بپردازند. همچنین ابعاد کوچک و وزن مناسب این لنز را به عنوان یک انتخابی مناسب برای عکاسی در شرایط مختلف تبدیل می‌کند.

به گفته‌ی نیکون لنز جدید توانایی دارد در سراسر محدوده‌ی فاصله‌ی کانونی خود تصاویری با وضوح و کیفیت بالا ارائه کند.

همچنین این لنز دارای یک سیستم لرزش‌گیر (VR) پنچ استاپی است که به کاربران اجازه می‌دهد عکس‌ها و فیلم‌های خود را در هنگامی که شرایط نوری مناسب نباشد و یا از فواصل کانونی بالا استفاده می‌کنند به شکلی واضح و پایدار ثبت کنند. البته شرکت نیکون به‌طور مشخص اعلام نکرده است که برای بهبود بیشتر پایداری تصویر، آیا این لرزش‌گیر با لرزش‌گیر سنسور دوربین قابلیت هماهنگی و ترکیب دارد یا خیر.

لنز ۱۴۰-۱۸ میلی‌متر روی دوربین‌های کراپ‌سنسور معادل لنزی با محدوده‌ی ۲۱۰-۲۷ میلی‌متر روی دوربین‌های فول فریم ۳۵ میلی‌متری است.

ساختار اپتیکی این لنز از ۱۷ عدسی در ۱۳ گروه تشکیل شده است. از این تعداد دو عدسی شیشه‌ای Extra-Low Dispersion و دو عدسی دیگر Aspherical هستند که برای کاهش خطاهای رنگی و بهبود وضوح کلی تصویر استفاده می‌شوند. مکانیزم دیافراگم این لنز نیز از هفت تیغه تشکیل شده است.

ساختار اپتیکی لنز Nikkor Z-Monut DX 18-140mm f/3.5-6.3 VR

این لنز از قابلیت رینگ کنترل نیز برخوردار است و کارکردهای مختلفی را می‌توان برای بهبود کنترل نور و فوکوس در زمان عکاسی و فیلم‌برداری به آن اختصاص داد. نیکون می‌گوید که به لطف استفاده از موتور فوکوس خودکار STM، عمل‌کرد فوکوس خودکار سریع، دقیق و فوق‌العاده بی‌صدا است و در هنگام Zoom in/Out حین فیلم‌برداری به کاهش تغییر فوکوس کمک می‌کند. همچنین به گفته‌ی نیکون در هنگام تغییر فوکوس به شکل دستی زاویه‌ی دید حفظ می‌شود.

لنز زوم جدید Nikkor Z-Mount DX 18-140mm f/3.5-6.3 VR با قیمت ۶۰۰ دلار از ماه نوامبر در دسترس خواهد بود.

منبع: PetaPixel

آخرین مطالب

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید