صفحه اصلی>معرفی محصولات عکاسی>معرفی لنزها>لنز سیگما برای ماونت E سونی و ماونت L

لنز سیگما برای ماونت E سونی و ماونت L

علاوه بر معرفی کوچکترین دوربین فول‌فریم حال‌حاضر یعنی سیگما fp ، این کمپانی سه لنز جدید هم برای دوربین‌های بدون‌آینه‌ی سونی معرفی کرد.با هم نگاهی به مشخصات این لنزها داشته‌باشیم :

لنز سیگما

لنز سیگما ۳۵mm f/1.2 DG DN ART

این لنز اولین لنز سیگما با گشودگی ۱٫۲ است.هر چند طراحی لنز برای قطع فول‌فریم است اما امکان استفاده برروی قطع APS-C هم فراهم است.این لنز از سری آرت می‌باشد بنابراین شارپنس بالا را انتظار خواهیم داشت.

سیگما ۳۵mm f/1.2 DG DN ART از ۱۷ عدسی در ۱۲ گروه تشکیل‌شده‌است.۳ عدسی از نوع SLD و ۳ عدسی آسفریکال که یکی از آنها آسفریکال دوطرفه‌است در این طراحی به کار رفته است.نزدیک‌ترین فاصله‌ی فوکوس آن ۳۰ سانتی‌متر است و تعداد تیغه‌های دیافراگم ۱۱ عدد در نظرگرفته‌شده‌است.این لنز دارای رینگ کنترل دیافراگم از نوع De-Click بوده که امکان بسیار مناسبی برای فیلمبرداران است.لنز همواره به صورت فوکوس دستی قابل‌استفاده است.همچنین دکمه‌ی AFL برای تعریف وظیفه‌ای مشخص تعبیه شده‌است.

دهانه‌ی فیلتر مورد استفاده ۸۲mm است و وزن لنز نزدیک به ۱ کیلوگرم می‌باشد.بدنه‌ی لنز در برابر نفوذ آب و گرد و خاک مقاوم است.قیمت لنز ۱۵۰۰ دلار است.

لنز سیگما

لنز سیگما ۴۵mm f/2.8 DG DN CONTEMPORARY

این لنز کوچک و سبک برای قطع فول‌فریم طراحی‌شده‌است.یکی از مشخصه‌های بارز آن رینگ کنترل دیافراگم است.همین‌طور رینگ فوکوس به صورت دندانه‌دار می‌باشد که امکان استفاده از فالو فوکوسرها را راحت‌تر می‌کند.می‌توان گفت سیگما در این لنز نگاهی هم به استفاده از آن در میان تصویربرداران داشته‌است.

لنز از ۸ عدسی در ۷ گروه تشکیل‌شده‌است.نزدیک‌ترین فاصله‌ی فوکوس لنز ۲۴ سانتی‌متر است و تعداد تیغه‌ای دیافراگم آن ۷ عدد می‌باشد.لنز ابعادی برابر با ۶۴×۴۶٫۲mm و وزنی برابر با ۲۱۵ گرم دارد.بدنه‌ی مقاوم در برابر نفوذ قطرات آب و گردوخاک هم باید در نظر بگیرید.قیمت لنز ۵۵۰ دلار است.

لنز سیگما

۱۴-۲۴ mm f/2.8 DG DN ART لنز سیگما

یک لنز اولتراواید زوم از سیگما. اگر برروی قطع APS-C استفاده‌شود فاصله‌ی کانونی برابر با ۳۶-۲۱ در اختیارتان می‌گذارد.این لنز از سری آرت سیگما بوده بنابراین انتظار شارپنس بالا را داریم.

طراحی اپتیکی لنز شامل ۱۸ عدسی در ۱۳ گروه می‌شود.یک عدسی FLD،پنج عدسی SLDو سه عدسی آسفریکال در این طراحی قرار دارند.همچنین لایه‌پوشانی جدید NPC(nano porous coating) برای کاهش فلر و گوستینگ استفاده گشته است.نزدیک‌ترین فاصله‌ی فوکوس لنز ۲۸ سانتی‌متر است.تعداد تیغه‌های دیافراگم آن ۱۱ عدد می‌باشد.لنز ۱۴-۲۴mm f/2.8 DG DN ART به مانند اکثر لنزهای اولتراواید امکان نصب فیلتر پیچی ندارد.وزن لنز ۷۹۵ گرم است.قیمت لنز ۱۴۰۰ دلار است.

توسط |۱۳۹۸-۴-۲۵ ۱۱:۴۹:۲۸ +۰۰:۰۰ ۲۵ تیر ۱۳۹۸|معرفی لنزها, معرفی محصولات عکاسی|

درباره نویسنده:

پیام بگذارید