صفحه اصلی>معرفی محصولات عکاسی>معرفی لنزها>اولین لنزهای سامیانگ برای نیکون‌های بدون‌آینه معرفی‌شدند

اولین لنزهای سامیانگ برای نیکون‌های بدون‌آینه معرفی‌شدند

کمپانی کره‌ای سامیانگ اولین لنزهای ماونت Z خود را معرفی‌کرد.در مورد لنز سامیانگ ۱۴mm f/2.8 Z و لنز سامیانگ ۸۵mm f/1.4 Z بیشتر بدانیم.

لنز سامیانگ 14mm f/2.8 Z

سامیانگ ۱۴mm f/2.8 Z :

لنز ۱۴ میلی‌متر سامیانگ به اندازه‌ی کافی مقبولیت و البته توجیه اقتصادی دارد که این کمپانی برای هر ماونت جدیدی به سراغش برود.این لنز منوآل فوکوس میدان دید وسیع ۱۱۵ درجه را در اختیار می‌گذارد.بررسی اجزای درونی لنز از کیفیت بالای اپتیکی آن خبر می‌دهد :

۱۴ عدسی در ۱۰ گروه شامل یک عدسی آسفریکال،یک عدسی H-ASP(آسفریکال ترکیبی)،دو عدسی ED با تفرق پایین،و سه عدسی HR با شکست بالا تشکیل شده‌است.در زمینه‌ی لایه‌پوشانی هم از تکنولوژی نام‌آشنای سامیانگ یعنی UMC استفاده گردیده‌است.

لنز سامیانگ 14mm f/2.8 Z

نزدیک‌ترین فاصله‌ی فوکوس سامیانگ ۱۴mm f/2.8 Z ، بیست و هشت سانتی‌متر می‌باشد.تعداد تیغه‌های دیافراگم ۶ عدد است.ابعاد لنز مناسب به نظر می‌رسد.طول آن ۱۲٫۵ سانتی‌متر و وزن آن ۸۱۰ گرم است.سامیانگ اعلام کرده‌است که این لنز در برابر گرد و خاک و نفوذ قطرات آب مقاوم است.

لنز سامیانگ 14mm f/2.8 Z لنز سامیانگ 14mm f/2.8 Z

با توجه به نمودار MTF این لنز در بازترین گشودگی قابل‌قبول بوده و با بستن چند استاپ به عملکرد بسیار خوبی می‌رسد.موردی که برای عکاسان طبیعت و منظره مناسب خواهد بود.

قیمت لنز برابر با ۵۰۰ دلار است.

لنز سامیانگ 14mm f/2.8 Z

 


لنز سامیانگ 14mm f/2.8 Z

سامیانگ ۸۵mm f/1.4 Z :

لنز دیگری که برای ماونت Z نیکون در نظر گرفته‌شده‌است با هدف عکاسان پرتره تولید گشته‌است.این لنز متشکل از ۹ عدسی در ۷ گروه است.یک عدسی H-ASP (آسفریکال ترکیبی) برای کاهش خطاهای لنز و افزایش کیفیت اپتیکی استفاده‌شده‌است.تکنولوژی لایه‌پوشانی UMC سامیانگ به هدف افزایش کنتراست و کاهش خطاهایی مانند flare و ghosting به کاررفته‌است.

لنز سامیانگ 85mm f/1.4 Z

نزدیکترین فاصله‌ی فوکوس لنز یک متر است.از ۸ تیغه‌ی دیافراگم استفاده‌شده است.طول لنز برابر با ۱۰۳ سانتی‌متر و وزن آن ۷۴۰ گرم می‌باشد.قیمت این لنز ۴۰۰ دلار است.

لنز سامیانگ 85mm f/1.4 Z

لنز سامیانگ 14mm f/2.8 Z

توسط |۱۳۹۸-۱-۲۴ ۱۳:۳۱:۳۵ +۰۰:۰۰ ۲۴ فروردین ۱۳۹۸|معرفی لنزها, معرفی محصولات عکاسی|

درباره نویسنده:

پیام بگذارید